Nábytok

Nábytok z kovu a škandinávske bývanie

Pre koho je škandinávsky dizajn určený ?

Veľkej obľube sa v posledných rokoch teší škandinávsky štýl, ktorý si vďaka svojim vlastnostiam a nadčasovej farebnej škále, stále častejšie vyberajú do svojich domácností i Slováci. Krajiny, v ktorých sa zrodil sú charakteristické svojím minimalistickým životným štýlom a prepojením bývania s prírodou, so všetkým čo nám vie ponúknuť. Ak Vás pri predstave nad priezračnými jazerami posiatym Fínskom, drsnými fjordmi Nórskom, husto zalesneným Švédskom a ostrovným Dánskom zalieva pocit pokoja, máte radi minimalizmus, funkčnosť a praskot horiaceho krbu, potom je škandinávsky dizajn tým pravým pre Vás a Váš domov.

 

Je škandinávsky štýl cenovo dostupný ?

Priekopníkom škandinávskeho interiérového dizajnu bol dánsky dizajnér Arne Jacobsen, ktorý vniesol do tohto štýlu prvky funkčnosti a neskôr i Fritz Hansen, ktorý v roku 1872 založil i rovnomennú spoločnosť, v ktorej ponúka všetko čo si pod týmto štýlom viete predstaviť. Od drevených stoličiek cez  industriálne osvetlenie až po kovovo-drevené stoly a iný nábytok, začínajúci na niekoľkých stovkách a končiaci až pri tisíckach eur za kus.

Pozitívom však je, že v prípade ak ste sa v tomto type bývania našli, existujú i cenovo dostupnejšie varianty, poctivo vyrobené zo slovenských materiálov, z čoho vznikajú jedinečné kvalitné kúsky pre Váš domov. Rôzne typy nábytku si teraz môžete nájsť aj na našej stránke v sekcii Nábytok:

Zatvoriť

Jedálenský stôl – Tom

Jedálenský stôl Tom je kvalitne spracovaný a dizajnový výrobok do jedálenskej časti vášho domu. Populárna kombinácia dreva a železa, charakteristická pre industriálny štýl je zastúpená odolnou a krásnou dubovou doskou s pevnou železnou konštrukciou.
 • Oceľová časť (nohy a rám) je vyrobený z joklového profilu 80x30mm- je celo zváraná a pevná. Povrchovo upravená komaxitovou technológiou v čiernej matnej alebo sivej farbe. Každý iný odtieň - 10% príplatok.
 • Doska je vyrobená z DDL lamina dub v hrúbke 38mm
 • Rozmer stola ,výška 75cm, šírka 40cm, dĺžka 80cm
Stôl má robustnú a pevnú konštrukciu ktorá vytvára dokonalú stabilitu. Predáva sa už zložený na komplet, starosti s montážou Vám tak odpadnú.  
Zatvoriť

Konferenčné stolíky – DUO

 • Oceľ. časť je vyrobená z jokl.profilu 25x25mm - je celo zváraná a pevná. Upravená komaxitovou technológiou v čiernej matnej alebo sivej farbe. Každý iný odtieň - 10% príplatok.
 • Doska je vyrobená z DDL lamina dub v hrúbke 18mm
 • Rozmer stolíkov je 60x60cm, výška 43cm a 50x50cm, výška 36cm
Stolík sa predáva už zložený na komplet, starosti s montážou Vám tak odpadnú.
Zatvoriť

Konferenčný stolík – Mac I.

 • Oceľ. časť je vyrobená z jokl.profilu 25x25mm - je celo zváraná a pevná. Upravená komaxitovou technológiou v čiernej matnej alebo sivej farbe. Každý iný odtieň - 10% príplatok.
 • Doska je vyrobená z DDL lamina dub v hrúbke 18mm
 • Rozmer stolíka je 70x70cm, výška 39cm.
Stolík sa predáva už zložený na komplet, starosti s montážou Vám tak odpadnú.
Zatvoriť

Konferenčný stolík – Mac II.

 • Oceľ. časť je vyrobená z joklového profilu 25x25mm - je celo zváraná a pevná. Upravená komaxitovou technológiou v čiernej matnej alebo sivej farbe. Každý iný odtieň - 10% príplatok.
 • Doska je vyrobená z DDL lamina dub v hrúbke 18mm
 • Rozmer stolíka je 79x79cm, výška 39cm.
Stolík sa predáva už zložený na komplet, starosti s montážou Vám tak odpadnú.

Tipy a triky aby bol Váš domov dokonalý !

Na záver by sme Vás radi upozornili na jednoduché a zlaté pravidlá, ktorými sa pri tvorbe takéhoto bývania môžete riadiť a výsledok neoľutujete! Nebojte sa, že Váš príbytok v záplave bielej, hnedej alebo čiernej, bude pôsobiť fádne.

Stačí ak do týchto farieb oblečiete iba dominantné, nemenné prvky ako napríklad steny, stoly, kuchynskú linku, gauč či posteľ. Doplnky ako vázy, vankúše, sviečky, foto-rámiky , ktoré sú finančne nenáročné a podliehajú častejšie trendom, budú hrať farbami podľa Vašej nálady alebo ročného obdobia. Dobrým trikom je i zladiť celú miestnosť do jednej-dvoch neutrálnych farieb, ale v miestnosti vybrať jeden dominantný prvok, ktorý bude inej farby a ideálne i materiálu.

Nezabúdajte však ani na to, že všetok nábytok, ktorý si budete vyberať, nemá byť len oku ľahodiaci, ale predovšetkým funkčný. Z tohto dôvodu aj my nedáme dopustiť na stoly škandinávskeho typu s drevenými či kovovými pracovnými doskami, pretože tie sklenené a lesklé sa nám večne po návšteve a deťoch utierať nechce ! 🙂

Obývacej izbe vie dopomôcť i originálny konferenčný stolík, ktorý nájdete aj v ponuke u nás v sekcii Výroba – Nábytok.
Rozmery stolov, vrchná doska či kovová konštrukcia sa dá vyrobiť podľa vami dodaných rozmerov, farieb i tvarov.
                                                                                                      Tešíme sa na nové realizácie!